Menu

Widziane spod siatki

O siatkówce, o sporcie, o życiu

W Gdańsku znowu szklane domy?

marcin.lew

 

 

 

 

Mamy dziewiątą drużynę, która w przyszłym sezonie zagra w PlusLidze. Do elity awansował Trefl Gdańsk, który tym razem nie przegrał finału, tak jak rok temu. Tym razem nie było niespodzianki i gdańszczanie znowu zagoszczą w ekstraklasie. Kto jeszcze? Zobaczymy po barażach albo... po decyzji o rozszerzeniu ligi, o której coraz głośniej mówią w... drużynach, które liczą na utrzymanie się w I lidze.

 

Ale wróćmy do Trefla. Mam nadzieję, że nauka w las nie pójdzie i w Gdańsku znowu nie będzie wizji szklanych domów. Nie będzie powtórki z rozgrywki. Pamiętacie pewnie ostatnią przygodę gdańszczan w PlusLidze. Wielkie nazwiska, wielkie ambicje i... wielka kupa. Takiego niewypału chyba jeszcze w ekstraklasie siatkarskiej nie było.

 

Teraz trzon zespołu musi zostać. Celem musi być spokojny środek tabeli. I powoli budowanie swojej pozycji. Siatkówka nie lubi pośpiechu.

 

A tak na dobrą sprawę, to jak tu nagle zbudować potęgę? Rynek polskich zawodników w tym sezonie jest bardzo ubogi. A tych musi być na boisku trzech. Graczy zagranicznych na poziomie też brakuje, więc wielkiego halo może nie być. Nawet w pozostałych drużynach PlusLigi. Ale jak dla mnie to dobrze, że taki ośrodek jak Gdańsk wrócił do ekstraklasy. Po pierwsze pieniądze na wielką siatkówkę tam są, a po drugie mamy kolejne większe miasto na siatkarskiej mapie Polski. Bo mimo wszystko ten sport w dużych miastach miał spore problemy z odnalezieniem się.

Komentarze (7)

Dodaj komentarz
 • oliwia0005

  No to teraz kolej na Kraków...

 • luck191

  O mężczyznach w Pluslidze to można pomarzyć Kraków,a co do kobiet też jeszcze Kraków poczeka,chyba,że znajdzie się sponsor,może za kilka lat.Nic się tam nie dzieje w związku z siatkówką na większą skalę,rządzi piłka nożna.

 • oliwia0005

  Dletego marzy mi się klub w Pluslidze z Krakowa ale z tradycjami np Wanda a nie kolejny sztuczny twór ale do tego też potrzeba dobrego sponsora...Pomarzyć zawsze można:)Pozdrowienia z Krakowa:)

 • 20dekozwyczajnej

  póki co, Dante nie zagra w Skrze- wraca do Brazylii. Kogo więc Skra zakontraktuje jako tę "megahipersuper gwiazdę"? Rywalom Skry szczerze życzę, aby był nią Robert Horstink...

 • milennn

  W Krakowie nawet nie mamy hali z prawdziwego zdarzenia, sprawa z tą na Czyżynach ciągnie się już kilka lat, za to mamy 2 nowoczesne stadiony, plus jeszcze świetną drużynę hokejową ze swoim lodowiskiem, także na siatkówkę mimo wszystko miejsca nie ma :/

 • oliwia0005

  Ja uważam że jak najbardziej jest miejsce na siatkówkę i będę się przy tym upierała. Jest wiele osób które chętnie chodziłyby na mecze siatkówki w Krakowie. Ja np w ogóle hokejem się nie interesuję, piłką nożną owszem ale na siatkówkę czekam z niecierpliwością:)

 • sony143

  Świetnie, że to Gdańsk akurat awansował. I nie chodzi tu o moją sympatię do tego zespołu (bo innemu zespołowi życzyłem awansu - ależ to był wyrównany sezon w I lidze), a potencjał, który drzemie w tej drużynie/mieście. Mają piękną halę, sponsora i olbrzymie możliwości. Siatkówka ma szansę się rozwijać w momencie, w którym zaistnieje w dużych miastach Polski - w Warszawie z roku na rok jest lepiej (ale wciąż dużo brakuje do ideału), ale poza tym to krucho w pozostałych ośrodkach typu Kraków, Wrocław, Poznań. Tam wciąż na I miejscu jest piłka. Tylko mam jedną nadzieję, że w Gdańsku umieją... wyciągać wnioski.

© Widziane spod siatki
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci