Menu

Widziane spod siatki

O siatkówce, o sporcie, o życiu

Zaczęli wyścig o medale

marcin.lew

 

 

 

Jedna drużyna za drugą, większość w poniedziałek, wszyscy w jednym celu - medali. W większości klubów rozpoczęły się już przygotowania do nowego sezonu w PlusLidze. I na dzień dzisiejszy wszyscy starują z jednego poziomu, od zera i teoretycznie każdy ma walczyć o medale.

Wiadomo jednak, że tak nie będzie. Wygląda na to, że trzy krążki rozdysponują między siebie cztery drużyny, PGE Skra Bełchatów, Zaksa Kędzierzyn-Koźle, Jastrzębski Węgiel i Asseco Resovia. Reszta walczyć będzie pewnie o awans do play-off.

Ale co będzie w lidze zobaczymy za dwa miesiące albo więcej. Na razie widać jedno, czołowe kluby w takich składach jak obecnie, pewnie w lidze by się utrzymały, ale nic więcej. Przygotowania bowiem ruszyły, ale w mocno okrojonych składach. Ten rok reprezentacyjny jest szczególny. Topowe kadry z Europy grać będą w mistrzostwach Starego Kontynentu, ale to nic nowego. Praktycznie rok w rok, we wrześniu, mamy jakąś taką imprezę.

Nowością może być to, że kadrowicze z krajów, których zabraknie na mistrzostwach Europy też nie mogą mieć już wakacji, czy po prostu wcześniej dołączyć do swoich zespołów. Dlaczego? Bo na przełomie sierpnia i września zaplanowano rozgrywki w kwalifikacjach olimpijskich.

I teraz treningi w klubach z czołówki PlusLigi będą wyglądać tak, że albo ciężko będzie zebrać szóstkę do zajęć w hali, albo pierwsze składy uzupełniane będą młodymi graczami z Młodej Ligi lub z drużyn juniorskich. I tak przez większość przygotowań.

Jak więc będzie wyglądał początek PlusLigi? Minie pewnie sporo czasu, zanim wszystkie zespoły się zgrają, bo zmiany w większości z nich zaszły spore. Tym bardziej, że sporo klubów zdecydowało się na nowych rozgrywających i to nie z ósmego szeregu, ale właśnie kadrowiczów. Ci będą więc mieli około tygodnia, by porzucać kilka piłek do nowych kolegów. A później od razu nadejdą mecze. Oj może być dziwnie.

 

 

Komentarze (3)

Dodaj komentarz
 • geleczka

  przynajmniej jak kluby będą przegrywac, to beda miec wymówkę, że duzo "podstawowych" zawodnikow nie gralo i dlatego przegrali, .... proste

 • madlark

  @Marcin
  Czy wiesz coś o zmianie obsady Strzelczyka?

 • szymonk13

  tylko Zagumny nie zagra kadrze:P

© Widziane spod siatki
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci