Menu

Widziane spod siatki

O siatkówce, o sporcie, o życiu

Siatkarz Papke, prezes Papke

marcin.lew

 

www.pzps.pl 

 


Był prezes PZPS, nie było prezesa PZPS. Jest nowy, „na miarę naszych czasów”. Zarząd wybrał nowego sternika związku, byłego reprezentanta Polski, Pawła Papke, obecnie posła. Wybrał jedynego zgłoszonego kandydata i wybrał chyba najlepiej.


Sytuacja jaka ostatnio wytworzyła się wokół Polskiego Związku Piłki Siatkowej jest - delikatnie mówiąc - nie najlepsza. Nie wnikam w to, czy obaj prezesi P., zatrzymani obecnie, są winni czy też nie. Pokaże czas, oceni sąd. Byle szybko, bo tempo prac prokuratury nie powala, ale to akurat nie dziwi. Wracając jednak do samej sytuacji, jak ona się nie zakończy, to jednak nieprzyjemny zapach zaczął się unosić. I ktoś go musi rozgonić.


A kto mógłby to zrobić lepiej niż były kadrowicz, znakomity niegdyś siatkarz? Ktoś kojarzony wyłącznie pozytywnie, młody, ambitny, zaangażowany w życie siatkarskie. Wybrany w końcu przez kogoś do sejmu, czyli z poparciem ludzi. Może nie przez ludzi stricte związanych z siatkówką, ale pewnie jednak obijających się o nią. Skądś przecież nazwisko kojarzyć musieli.


W Polskę, w świat poszła informacja, że coś się zmieniło. Przyszedł młody, znający problemy od środka. I ten, kto nie był związany z działaczami przez ostatnie kadencje. Przecież po zmianie władz w PZPS-ie on był jeszcze czynnym siatkarzem, zdobywał medale mistrzostw Polski. Teoretycznie nikt tak jak on nie zrozumie też potrzeb kolegów po fachu, bo jeszcze niedawno był po drugiej stronie.


Jak będzie rządził? Nie wiem. Nie odniosę się też do pojawiających się już pięć minut po wyborze zarzutów o to, że będzie „słupem”. Na to bym nie liczył znając charakter prezesa Papke. Rewolucji zapewne nie będzie, ale czy takiej potrzebuje nasza siatkówka? Nowy prezes może pójdzie nową drogą, może nie. Na start dostał jednak poważne zadania. Poprawić atmosferę wokół związku, a dodatkowo - chyba trudniejsze - naprawić sytuację w kadrze kobiet. I po tym zobaczymy, czy wybór był dobry.© Widziane spod siatki
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci